בניית אתרים כללי שירותים לעסקים

אחסון בשרת לינוקס

box2
נכתב על ידי admin

בחירת אחסון לאתר יכולה להיות משימה מבלבלת. עוד לפני שיודעים מה יהיה היקף הפעילות של האתר, צריך לבחור תוכנית אחסון ויותר חשוב – על איזה סוג שרת נרצה לאחסן את האתר. איך אפשר לדעת מה מתאים מתוך ההיצע העצום של חברות האחסון?

בואו נעשה סדר. יש שתי פלטפורמות מרכזיות של שרתים: שרתי לינוקס ושרתי Windows. שתיהן קרויות על שם מערכת ההפעלה הפועלת על גבי השרת. כדי למנוע אי-הבנות, אין קשר  בין המערכת על השרת לבין זו שנמצאת במכשיר בו גולש המשתמש או בעל האחסון.

החלוקה הקלאסית בבחירת השרתים הולכת כך: אתרי וורדפרס, ג'ומלה, דרופל ושאר אתרים הנעזרים בקוד פתוח וכתובים ב-PHP ייהנו מביצועים טובים יותר על גבי שרתי לינוקס. אתרים הנמצאים בסביבת הפיתוח של מיקרוסופט, כמו ASP.NET, יתאימו יותר לשרתי Windows.

למי מתאים אחסון על שרת לינוקס?

בסופו של דבר, לקוחות מכל הסוגים והגדלים משתמשים בשרתי לינוקס. השרתים מתאימים לאתרים מגוונים, החל מאתרים תדמיתיים לעסקים קטנים, דרך חנויות אלקטרוניות ועד רשתות טלוויזיה גדולות שמעבירות דרך השרתים קבצי וידאו עצומים. כולם מוצאים מענה בשרתי לינוקס, מה שמעיד בצורה מובהקת על היכולות הגבוהות שלהם.

כמה זה עולה לי?

נתחיל מהתשובה הקלה: אחסון לינוקס הוא זול יותר מאשר בשרתי Windows. הסיבה לכך היא שלינוקס כתובה בקוד-פתוח, כך שאין צורך ברשיונות יקרים כמו ב-Windows.

התשובה הארוכה יותר היא שהמחיר תלוי בתוכנית המתאימה לאתר. אחסון אתרים נעשה בכמה צורות:

* אחסון שיתופי – כמה בעלי אתרים חולקים את המשאבים של שרת אחד.

* שרת ייעודי – לקוח יחיד משתמש בשרת אחד.

* שרת וירטואלי – מכונה גם VPS, ראשי תיבות של Virtual Private Server. זו צורת אחסון הנהנית מיתרונות השרת הייעודי, לצד שימוש חלקי במשאבי השרת.

* אחסון בענן – אחסון על גבי שרת המחובר לרשת גדולה של שרתים. מתאים לעסקים עם צפי לצמיחה מהירה, כמו חברות סטארט-אפ.

כל אחת מהתוכניות האלה כרוכה בעלות שונה, כך שתוכניות עבור אתרים קטנים או כאלה הנמצאים בתחילת הדרך יכולות להסתכם בעשרות בודדות של שקלים לחודש, ואילו תוכניות המתאימות לחברות גדולות, יגיעו למאות שקלים, בהתאם לצורך של האתר.

מה היתרונות של שרת לינוקס?

  1. עלויות

כפי שציינו קודם, העלויות של תוכניות האחסון בלינוקס נוטות להיות זולות יותר מאלה שעל גבי שרתי Windows.

  1. מצוינת לוורדפרס ומערכות קוד-פתוח

בניית אתרים בוורדפרס היא כיום מהדרכים הנפוצות ביותר להקים אתר. שרתי לינוקס הם המתאימים ביותר להריץ את מערכת וורדפרס ומערכות ניהול תוכן אחרות הכתובות ב-PHP ומשתמשות במסדי נתונים של MySQL.

ההתאמה בין המערכות אף זכתה לכינוי משל עצמה – LAMP – ראשי תיבות של לינוקס, שרת הווב אפאצ'י, MySQL ושפות התכנות PHP, Perl או פייתון. השילוב העוצמתי בין ארבעת הרכיבים הללו הפכו אותו לבחירה המועדפת למפתחים. בעזרתו ניתן להשיג תוצאות מהירות שבה הרכיבים עובדים בצורה חלקה האחד עם השני.

  1. עדכונים

לינוקס היא מערכת בקוד-פתוח, מה שאומר שיש קהילה עצומה של מפתחים העומדת מאחוריה ודואגת לפרסם עדכונים באופן תדיר.

  1. אבטחה

לינוקס היא מערכת הפעלה עם רמת אבטחה גבוהה מאוד, שיודעת להתמודד עם איומי סייבר רבים. כדי לחסום נסיונות פריצה לאתר אפשר להפעיל מודולים הגנתיים על השרת, למנוע כניסת גולשים מכתובות IP ספציפיות ולהפעיל סריקות תקופתיות לאיתור וירוסים.

עם איזו תוכנית כדאי להתחיל?

אתרים בתחילת הדרך או אתרים קטנים, ייהנו מביצועים מצוינים גם בתוכניות האירוח הבסיסיות. לרוב, תמצאו בתוכניות האלה שטח דיסק שמספיק לאחסון הקבצים של האתר לאורך תקופה ארוכה, ומענה מתאים להיקף התעבורה לאתר.

מי שבוחר בתוכניות הבסיס צריך לבדוק שהוא עדיין נהנה ממרבית השירותים החשובים באחסון, כמו שירותי דוא"ל, אנטי-וירוס, מערכת ניהול קבצים ותמיכה לאורך הדרך.

לינוקס היא מערכת ההפעלה השולטת היום בשוק השרתים. היא מתאימה לאתרים הנפוצים ביותר כיום, כמו וורדפרס ואחיותיה הכתובות בקוד-פתוח, ומציעה תמורה מצוינת למחיר. בזכות הביצועים הטובים שלה והתאימות ל-PHP, ו-MySQL היא גם אהובה על מפתחים ומנהלי אתרים, שבוחרים בה שוב ושוב כדי להשיג את הביצועים החלקים ביותר לאתרים שלהם.

הבחירה בתוכנית המתאימה לאחסון האתר על גבי שרת לינוקס צריכה להיעשות בהתאם לאתר שתרצו לבנות. בסופו של דבר, חברת אחסון אמינה תדע לספק לכם את החבילה שתיתן מענה אמיתי לאופי של האתר. כלל אצבע שיכול לעזור בבחירת החברה הוא הוותק שלה בשוק, כמו SweeHome, למשל. חברת אחסון אמינה תדע לתת לכם את האחסון המתאים לצרכים האמיתיים של האתר.

על המחבר

admin