כללי סמארטפון

איך מזהים מסך של אייפון 6 מקורי? – 5 דרכים לדעת

מסך של אייפון 6
נכתב על ידי admin

כל מי שבקיא בתחום של מכשירי סלולר בכלל ואייפונים בפרט יודע שלצד מרכיבים מקוריים של כל מכשיר ומכשיר, מרכיבים שמיוצרים על ידי החברות שמספקות את המכשירים עצמם וכמובן את הרכיבים השונים, הרי שיש לא מעט גורמים שמבקשים למכור לנו מכשירים ורכיבים לא מקוריים.

בעוד שמכשירים לא מקוריים, קל מאוד לזהות ואפשר לומר שגם הרשויות עצמן פועלות בנושא על מנת למנוע את מכירתם, הרי שבמקרה של הרכיבים הרבה יותר קשה לזהות כאלה שאינם מקוריים ולכן יש יותר סיכוי שאנחנו נקנה רכיב מסוים ולא נדע שהוא איננו מקורי.

דוגמא טובה לכך הוא מסך אייפון 6. לכאורה, מדובר על מרכיב ייחודי שקל לזהות אם הוא מקורי או לא. אך האמת היא, שלא מעט אנשים מגלים, לצערם, שהם החליפו את המסך המקולקל שלהם בכזה שאיננו מקורי, מה שאומר שתוך זמן קצר הוא ייהרס, והם יצטרכו שוב להשקיע כסף ברכישת מסך חדש.

הבעיה עם רכישת מסך אייפון 6 שאיננו מקורי, זה לא רק שהוא מועד להתקלקל הרבה יותר מהר מאשר מסך מקורי, אלא שהוא גם לא מאפשר לבצע את כל הפונקציות שאנחנו רגילים אליהן ויש סיכוי שהוא יגרום נזק למכשיר כולו. לכן רצוי מאוד שאנחנו מראש, נדע לזהות מה זה מסך מקורי ומה לא.

לפני כן רק נדגיש, אם אנחנו צריכים מסך אייפון 6 מקורי, אז אנחנו צריכים לפנות למעבדות וחנויות מוסמכות ולהחליף את המסך שלנו אצלן, ולא בשום מקום אחר, גם אם במקומות אחרים מציעים לנו מסכים במחירים זולים יותר.

5 דרכים לדעת אם המסך הוא מקורי או לא

דרך אחת, אנחנו יכולים להחליק אצבע על המסך ולגלול. זה נשמע אולי מוזר, אך האופן בו האצבע תגלול את המסך ילמד אותנו האם מדובר במסך מקורי או מסך שאיננו כזה. במסך מקורי הגלילה תהיה פשוטה חלקה, במסך שאיננו מקורי, סביר להניח שזה לא יהיה כך.

דרך שנייה, להדביק דבק נייר על המסך. אם הדבק נדבק, המסך לא מקורי. במסך אייפון 6 מקורי, הדבק לא אמור להידבק.

דרך שלישית, צבעים של המסך. מסך מקורי ישמור על הצבעים כפי שהם. מסך לא מקורי, יציג אותם בצורה מאוד לא נעימה לעין, לא ברורה ולא חדה.

דרך רביעית, אם אנחנו רואים שיש צורך להתאמץ בשביל להבריג את המסך פנימה ועם סיום ההברגה אנחנו יכולים לראות שהברגים לא ממוקמים בדיוק במקום, הרי שמדובר במסך לא מקורי. זה לא אמור להיות כך.

דרך חמישית, אנחנו יכולים להבחין בסממנים מסוימים של אפל, גם אם לא מדובר בחתימה של החברה עצמה. אם הסממנים האלה אינם מופיעים שם, הרי שמדובר במסך לא מקורי.

 

 

 

על המחבר

admin