כללי שירותים לעסקים

בחירת מדפסת למשרד

מדפסת למשרד
נכתב על ידי admin

כידוע, מדפסת מהווה אמצעי חיוני ושימושי בסביבה משרדית, ובתור שכזו היא נדרשת להתמודד עם עבודה אינטנסיבית תוך התאמה לצרכים המיוחדים של כל משרד ובית עסק. על כן, בחירת מדפסת למשרד כרוכה בבחינת מספר פרמטרים בסיסיים אשר יבטיחו את תפקודה השוטף והיעיל לאורך זמן.

רכישת מדפסת בהתאם לצרכי המשרד

לכל משרד ישנם צרכי הדפסה שונים, וכפועל יוצא מכך גם סוג המדפסות הרצויות לרכישה משתנות. כך למשל, יש משרדים קטנים בהם מדפסת אחת או שתיים טובות יספקו את כלל השירותים הנחוצים. במקרים אלו ייתכן גם כי עדיף לרכוש כבר מדפסת משולבת הכוללת מכונת צילום, פקס ואף סורק. מנגד, ייתכן שמשרד גדול או משרד הנדרש להרבה הדפסות יידרש למספר גדול יותר של מדפסות, עם או בלי פונקציות משולבות נוספות. על כל פנים, במדפסות המשמשות יותר מאדם אחד חשוב שיהיה חיבור Wi-Fi וכן חיבור רגיל לרשת האינטרנט.

מדפסות לייזר או מדפסות דיו?

מדפסות לייזר אמנם עולות יותר ממדפסות דיו, אך עלות ההדפסה בהן זולה בהרבה, והן גם נחשבות ליותר אמינות ועמידות. לכן, למשרדים הנדרשים לכמות גדולה של הדפסות עדיף לרכוש מדפסות לייזר. מאידך, למשרדים הנדרשים להדפסת תמונות באיכות גבוהה עדיף לרכוש מדפסת דיו טובה עם טונרים המספקים כמות כמה שיותר גדולה של דיו.

פרמטרים נוספים לבחירת מדפסת למשרד

בעת בחינת הסוגים השונים של מדפסות למשרדים יש עוד מספר פרמטרים בסיסיים שרצוי לבחון:

  • מהירות הדפסה – נבדקת בהתאם לכמות ההדפסות החודשית. הווה אומר, שככל שהמשרד נדרש לכמות הדפסות חודשיות יותר גדולה, כך יש לבחור במדפסת מהירה יותר שתוכל להתמודד ביעילות ובמהירות עם העומס המצופה ממנה.
  • עלות אחזקה – יש לבחון מראש את העלויות הצפויות עבור החזקת המדפסת, לרבות עלויות חשמל, דיו או טונר, שירותי תחזוקה וחומרים מתכלים נוספים הנדרשים לשימוש שוטף.
  • הדפסה דו צדדית – על מנת לחסוך בעלויות ניירת משרדית מומלץ לבחור במדפסת עם אופציה להדפסה דו צדדית.
  • כדאי לתת עדיפות למדפסות הניתנות לשינוי ושדרוג בהתאם לצרכים המשתנים של המשרד והמשק.
  • נוחות השימוש – חשוב מאוד לבחור במדפסות פשוטות ונוחות לעבודה, הכוללות צג מגע יעיל לשימוש שוטף על ידי כלל עובדי המשרד.
  • מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות מחירים בין מדפסות משרדיות טובות של יצרניות ידועות כמו ברדר, קנו, זירוקס או HP, המסופקות עם אחריות מלאה ושירותים טכניים טובים ואמינים.

על המחבר

admin