בניית אתרים

בניית אתרים – החשיבות של חיבור האתר לרשות חברתיות

code-website-html-web-development-technology
נכתב על ידי admin

בעבר, כשלא היו רשתות חברתיות אז אתרי האינטרנט עמדו בזכות עצמם ולא היה עוד מלבדם. אז התקשורת בין בעלי האתר לגולשים היתה מתבצעת דרך פורום שהיה באתר או עמוד צור קשר (דרך מייל). עם הזמן הצטרפו למעגל גם צ'אטים וירטואליים ונציגי שירות אשר ענו לפניות הגולשים, כמו היו נציגי שירות טלפוניים, רק באינטרנט.

ברגע שהופיעו הרשתות החברתיות, בפרט פייסבוק, אז נוצר קשר ישיר בין האתרים לרשתות, ולמעשה כיום בתהליך בנית אתרים יש חלק נרחב ומכובד לשילוב של רשתות חברתיות בתוך האתר, וכל מי שנכנס אליו יכול לראות סנכרון כמעט מלא עם רשת חברתית מסוימת. בדרך כלל זו פייסבוק, ואליה מצטרפות רשתות חברתיות נוספות, כמו גוגל פלוס, אינסטגרם, ורשתות פחות מוכרות.

לפני שנסביר מדוע חשוב לקיים את הקשר הזה וכיצד הוא בא לידי ביטוי, צריך לומר, בניית אתרים איננה מבוססת או תלויה ברשתות חברתיות, ניתן להשתמש להקים אתר גם בלי קשר לחיבור עם רשת חברתית, ויש עסקים שמעדיפים לא לקשר את האתר לעמוד העסקי של העסק, מסיבות שלהם. אך ההמלצה היא, כן ליצור חיבור שכזה, ומיד נבין מדוע.

כיצד בא לידי ביטוי קשר בין אתר לרשת חברתית ומדוע הוא חשוב

הקשר בין אתר אינטרנט לרשת חברתית יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. הצורה הקלאסית היא, אפשרות שיתוף של תוכן מהאתר ברשת חברתית. כל גולש יכול לעשות share  לעמוד ובכך לשתף אותו בוואל שלו. אפשרות אחרת היא לעשות לייק לעמוד. בשני המקרים, מדובר על דברים יחסית בסיסיים שמגדילים חשיפה לאתר.

אופציה יותר נרחבת היא להציג את עמוד הפייסבוק באתר. יש פלטפורמה של פייסבוק, אותה אפשר להתקין באתר וכך כל מי שנכנס אליו הוא יכול לראות מה מתפרסם בעמוד העסקי. אופציה זו קיימת גם בטוויטר. הרעיון הוא, מי שאיננו חבר בעמוד, יכול לראות אותו ואז להתחבר אליו. במובן מסוים, האתר זוכה כאן לתוכן נוסף שאיננו מופיע בו, אלא בעמוד הפייסבוק.

אך האופציה המהותית ביותר היא דרך כתיבת תגובות. אנחנו יכולים לאפשר לגולשים לכתוב באתר שלנו, דרך חיבור החשבון שלהם בפייסבוק. זה גם מאפשר לנו ליצור איתם קשר דרך החשבון שלהם וגם מאפשר להם לפרסם את התגובה שלהם בוואל, כך שהחברים שלהם יראו אותה. היכולת הזאת לפרסם תגובה דרך חשבון אישי בפייסבוק, באה להחליף את השיטה הישנה לפיה היינו צריכים לבקש מהגולש להירשם לאתר בשביל להגיב (דבר שאילץ אותנו לבנות תשתית לכך באתר).

חשוב לציין, שהבעייתיות בכך היא שאין לנו שליטה על התגובות, ואם מישהו כתב דבר שלילי, עלינו להיות מוכנים לפרסם אותו או לנקוט בגישה של מחיקת תגובות, דבר שלא מתקבל יפה ברשתות חברתיות. אך באופן כללי כתיבת תגובות, מוסיפה תוכן לאתר ומאפשרת לנו להיחשף לגולשים רבים יותר.

על המחבר

admin