גאדג'טים כללי

גאדג'טים בתחום ריגול הקלטה וצילום – מה יכול לעזור לנו

גאדג'טים בתחום ריגול הקלטה וצילום
נכתב על ידי admin

 

בשבועות האחרונים, אנחנו שומעים גורמים שונים, פוליטיים, אשר מתעסקים לא בתחום של ריגול, הקלטה, צילום וכדומה, מסיבות שונות ומשונות. בין היתר, בגלל שתחום זה מאוד התפתח עם השנים, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של אפשרויות בעזרתן אפשר לרגל אחרי גורמים שונים, להקליט ולצלם.

אין ספק שהתחום של מכשירי האזנה השתנה מאוד עם השנים, ואנחנו יכולים לראות את זה כשאנחנו ניגשים אל חברות שמתמחות בייצור ושיווק מוצרים אלה וכן בכל חנות שמוכרת גאדג'טים בתחום של ריגול ומעקב. בין אם זה ריגול אחרי גורמים עסקיים או אחרי גורמים אישיים.

כאמור, מכשירי האזנה השתנו והשתפרו עם השנים. השינוי והשיפור בתחום חל מסיבות שונות, כשהגורם העיקרי הוא הגורם הצבאי המודיעיני. עצם זה שצבאות וארגוני ביון ברחבי העולם נדרשו למכשירי האזנה ובפרט לכאלה שאפשר להטמין בקלות רבות במקומות שונים ולהשתמש בהם, הרי שעם הזמן זה עבר גם לתחום האזרחי. כמובן שלשינוי עוד סיבות רבות, למשל, טכנולוגיה שהפכה משוכללת יותר, וכן עצם זה שאנחנו צריכים היום יותר מתמיד מכשירים שכאלה.

מכשירי האזנה, משמשים כאמור לצרכים שונים, בין אם זה בכל מה שקשור לצרכים אישיים (האזנה לבני זוג, קרובי משפחה, חברים, עובדים בבית וכדומה), בין אם זה האזנה לגורמים עסקיים ועוד. צריך לומר, לפני שאנחנו נידרש לשלם באילו אמצעי האזנה אפשר להשתמש, שכל דבר כזה חייב להתבצע על פי חוק ובאישור, אחרת לא רק שאנחנו לא נוכל לעשות שימוש בחומר שנשיג, אלא גם אנחנו עלולים להיות מואשמים בהאזנה לא חוקית.

מכשירי האזנה – מה קיים בשוק?

ניתן לחלק את התחום של מכשירי האזנה לכמה וכמה קבוצות. הקבוצה הראשונה כוללת מכשירים שכוללים גם אפשרות לצלם ולהקליט את האנשים שמשתתפים בשיחה. זה כבר פחות מכשירי האזנה קלאסיים ויותר מכשירי צילום.  מדובר על מצלמות שניתן להטמין במקומות שונים בחדר, במטרה שהמצלמה תוכל לקלוט את מה שמדבר ולשמוע אותו.

אפשרות אחרת, אלה מכשירים שמקליטים את השיחה תוך כדי האזנה, מדובר על הכלי העיקרי שמשמש לצורך האזנה, ולו מהסיבה הפשוטה שכך אפשר לא רק לשמוע אלא לתעד ולשמור את נוסח השיחה. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גאדג'טים מתחום זה. למשל, מטענים שמותאמים לשם כך, שעון שולחני, כיסוי לספר, מנורות ועוד. מדובר על אמצעים שנראים כמו כל דבר רגיל אך בעצם הם מהווים מכשיר האזנה והקלטה.

אפשרות שלישית היא של מיקרופונים קטנים שניתן להתקין בחדר ולשמוע דרכם את השיחה, מבלי להקליט אותה. מדובר בשיטה קצת יותר ישנה אומנם, אך מאוד יעילה מאחר וקשה לזהות אותם. הבעיה היא, שצריך להעמיד מישהו שיהיה מוכן ומסוגל להאזין לשיחה ולתמלל אותה בזמן אמת. כך יהיה ניתן לדעת מה נאמר בשיחה.

 

 

 

 

על המחבר

admin