גאדג'טים

גאדג'טים – הצעצועים של שנות האלפיים

גאדג46 - choopar.co.il
נכתב על ידי admin

 

המונח גאדג'טים הוא לא חדש, לפחות לא מבחינת הכוונה שלהם. הרי במאה העשרים היינו עדים להתחדשות טכנולוגית עצומה, קידמה שהביאה אותנו ליהנות משלל מוצרים ייחודים אשר שימשו אותנו ביום יום, ואלה נחשבו לגאדג'טים לכל דבר עוד לפני שידענו להשתמש בביטוי הזה.

אך בעשרים-שלושים שנה האחרונות, הביטוי הזה הפך להיות מקובל, תחילה בקרב חובבי מחשבים ואנשים שעסקו בתחום, מאחר ומרבית הגאדג'טים נחשבו ככלי אלקטרוני שקשור אך ורק למחשבים, ועם הזמן המושג נכנס גם לתחומים אחרים, כך למשל אנחנו יכולים למצוא היום מוצרים לבית ולעסק, בדגש רב על מוצרים למטבח, מוצרים לרכב ואפילו מוצרי ריצה ורכיבה על אופניים, שזוכים לשם  גאדג'טים.

הרעיון שעומד מאחורי מונח זה הוא מאוד פשוט, מדובר במוצר חדשני, מקורי, שמאפשר לנו ליהנות מאפשרות לבצע פעולה בצורה פשוטה, באופן מקורי ולקצר עבורנו תהליכים שונים. אם נניח היינו רגילים לעשות דבר מסוים בדרך X, הרי שגאדג'ט מסוים, יכול לאפשר לנו לעשות אותו בצורה אחרת, יותר מהירה ויותר פשוטה, ויתרה מזו, הרבה פעמים זה יהיה שונה וחדשני. מכאן אנחנו יכולים להבין, שני דברים:

ראשית, גאדג'טים הם דבר שמשתנה כל הזמן, מה שלפני עשור היה יכול להיחשב כדבר מיוחד, מקורי, הטכנולוגיה החדשה ביותר (למעשה יומני פלאם פיילוט), עם השנים הופכים מיושנים כי נכנסים גאדג'טים חדשים, מקוריים ומשוכללים יותר.

שנית, המהות של גאדג'ט ברוב המקרים, הוא לאפשר לנו לבצע פעולה בצורה קצרה ומהירה, לחסוך בזמן ולעבוד באופן יעיל.

לא רק יעילות ומקצועיות

כאן המקום לומר, גאדג'טים הם לא רק כאלה שאמורים לאפשר לנו לעבוד יעיל ומקצועי, במקרים רבים הם פשוט נוחים יותר או גורמים לנו הנאה. זה יכול להיות בגאדג'טים שהם משחקים, פתרונות אחסון ועוד.

מדובר על דברים שלכאורה נראים לנו פשוטים ואפילו לא חשובים, אך לא במקרה אנשים משקיעים הרבה זמן בתכנונם ויצירתם, לא במקרה אנשים מוכנים להשקיע הרבה מאוד זמן וכסף ברכישתם. הרי הם מוסיפים עניין, הם עושים לנו טוב, הם מאפשרים לזמן הפנוי שלנו להיות יותר מעניין. ואם יש גאדג'טים שיכולים לקצר לנו את זמן העבודה, אין סיבה שלא יהיו כאלה שיגרמו לזמן הזה להיות הרבה יותר מעניין.

כאן המקום לומר, מי שאוהב גאדג'טים, יכול תמיד למצוא שורה של מקומות בהם מוכרים את הגאדג'טים הטובים והמתקדמים ביותר בשוק, החוכמה היא להיות כל הזמן מעודכן, לדעת מה חדש, מה השתנה כיצד אנחנו יכולים ליהנות מכך.

לפני סיום רק נציין, אנחנו יכולים למצוא היום בלא מעט חנויות ואתרי אינטרנט גאדג'טים שונים, החוכמה היא לא רק לדעת איפה לחפש ולקנות, אלא מה לחפש ומה יכול באמת לשנות ולשפר את העבודה שלנו, שגרת ימנו, ולהפוך את העניין להרבה יותר כיף.

 

על המחבר

admin