שירותים לעסקים

האם מומלץ להזמין חבילת גלישה משולבת של ספק ותשתית?

Social Media Concept
נכתב על ידי admin

אחת מהרפורמות החשובות שנעשו בשוק התקשורת בשנים האחרונות, היא הרפורמה בחבילות הגלישה באינטרנט. בעבר, אם הייתם רוצים להתחבר לאינטרנט, הגורם הראשון שאליו הייתם צריכים לפנות היה התשתית – בזק או הוט, ולאחר מכן, לרוב דרך חברת התשתית – היה מתחבר גם לספקית האינטרנט. עם זאת, הרפורמה שינתה את התמונה. כיום קיימת אפשרות להזמין חבילת גלישה משולבת של ספק ותשתית – דרך הספק עצמו! אתם מנהלים את כל המו"מ מול הספק, ומשלמים לספק, והוא מצדו מעביר חלק מהכסף כמובן לתשתית לפי החוזה. אז האם זה כדאי יותר? ולמה כדאי במיוחד לשים לב?

כך תבינו האם זו עסקה משתלמת

  • השוו בין כל החבילות – קודם כל, כשאתם ניגשים לבחור בחבילת גלישה, ראו מה כל הספקים וכן עסקי התשתיות עצמם מציעים לכם מבחינת חבילות. אתם אכן תגלו שברוב המקרים, החבילות שהספקיות מציעות הן זולות יותר מהחבילות שחברות התשתית מציעות לכם. מדוע החבילות של התשתית יקרות יותר? בעיקר כי הם טוענים שהם מציעים איכות שירות טובה יותר, וחוסכים לכם שיחת טלפון במקרה של תקלה (לרוב התקלה היא בתשתית ולא בספק, אם החבילה היא כולה דרך הספק – הוא זה שאליו אתם פונים, ושאמור לפתור לכם את הבעיה מול חברת התשתית). עם זאת, כמובן שהמחירים של הספקיות קורצים מאד באופן ראשוני, וזו בהחלט סיבה לא רעה לפנות אליהן.
  • התמקחו – זה כלל שתמיד חשוב לעשות! אל תקפצו על החבילה הראשונה שספק כזה או אחר מציע לכם. לרוב לחברות הללו יש בעצם שני מחירים שונים – המחיר הרגיל שמציגים, והמחיר שמציגים למתמקחים. טענו בפני הספקית שאתם לא בטוחים, שחברה אחרת הציעה לכם הצעה זולה יותר, וכו'. הדבר יאפשר לכם להיות בטוחים שאתם באמת מקבלים הצעת מחיר אמיתי. לא פעם בעזרת ההתמקחות מול הספק, אפשר להוריד את המחיר ב10-20 ש"ח!
  • בחנו אופציות בנפרד – זה נכון שחבילות משולבות דרך חברת התשתית יהיו יקרות יותר, אבל יש לכם גם אפשרות נוספת והיא לבצע שתי עסקאות נפרדות. עסקה אחת מול חברת התשתית ועסקה שניה מול הספק. לפעמים דווקא הניתוק הזה יכול להיות משתלם מאד! כך החברות מוכנות לפעמים לגלות גמישות מפתיעה במיוחד, כי אתם פותחים את המצב ליותר תחרות. (הוט מתחרה בבזק וכל הספקיות מתחרות אחת בשנייה). במצב כזה, אולי תקבלו הצעות טובות יותר. עם זאת, חשוב לזכור שזה לא חוק קבוע, ולעתים החבילות המשולבות של הספקיות אכן יתגלו כמשתלמות ביותר.

אז מה המסקנה מכאן?

המסקנה היא שאכן בחלק ניכר מהמקרים, החבילות המשולבות של ספק ותשתית שאתם רוכשים דרך ספק אינטרנט, אכן יהיו החבילות הזולות ביותר. עם זאת, זה לא נכון כמובן לכל המקרים. לעתים אפשר לשקול רכישה של חבילות נפרדות – ישירות מול שתי החברות.

על המחבר

admin

השאר תגובה