כללי מעבדת סלולר סמארטפון

החלפת מסך לאייפון 6

Student presenting a broken black tablet behind glass
נכתב על ידי admin

אייפון 6 הוא מכשיר סלולרי מאוד מתקדם ועדין. הדרישה הנפוצה ביותר למכשיר אייפון 6 היא החלפת מסך. אם ברשותכם מכשיר אייפון 6, המאמר הבא יכול לעזור לכם במקרה שתזדקקו לקחת אותו למעבדה לתיקון.

מה הוא מבנה המסך של אייפון 6?

ארבעה חלקים עיקריים מרכיבים את מסך האייפון 6. הזכוכית, אשר מעניקה את תחושת המגע. מדובר בזכוכית מאוד עדינה ומיוחדת וחזקה. המקטב – הוא החלק המונע מקרני השמש לשבש את התצוגה במסך ומתרגם את המגע לאות במכשיר. צג – הוא מסך אל סי די האחראי על תצוגת הצבעים. ותאורת המסך – תאורת לד אשר מקרינה את התצוגה בעוצמות תאורה שונות.  

צריכים  להחליף מסך? שימו לב שמתקינים מסך מקורי

כחלק מהשאת הרווחים במעבדות לתיקון סלולריים, יציעו לכם מסכים שאינם מקוריים. אל תתפתו להתקין מסך לאייפון 6 שאינו מקורי בגלל המחיר הנמוך. שימו לב כי מותקן מסך מקורי על פי הסממנים הבאים : אם זיהיתם כי לא קיימת אחידות בצבעי המסך והבהירות שלו, מדובר במסך שאינו מקורי. ניתן להבחין בעיקר בצבעים שחור ולבן. אם לא קיימת תגובה מידית למסך הטאצ', מסגרת הפלסטיק עבה מדיי , כפתור הבית שקוע מדיי או בולט מדיי, מסך זכוכית שאינו מצופה בהגנות, כלומר המגע  ישאיר סימני שומן בולטים , אלו סימנים שיכולים להעיד על החלפת מסך אייפון 6 שאינו מקורי.

הבעיות הנפוצות שמצריכות החלפת מסך

רכיב הטאצ' אינו מגיב, מסך מרצד, לא נלחץ, זה אומר שהמסך לא תקין. לא בטוח שנצטרך להחליף אותו, אבל הוא דורש תיקון במעבדה. בעיות ברכיב הטאצ' יכולות לנבוע ממספר סיבות: בעיה בתוכנה. במקרה זה הטכנאי יבצע איפוס למכשיר ויפעיל את ההגדרות מחדש. נפילת המכשיר שגרמה לנזק במסך  או בעיה בלוח האם של המכשיר אשר מפריע לרכיב הטאצ' לעבוד. במקרה כזה, מחליפים את רכיב בקר הטאצ' והבעיה מסתדרת. אלה שלוש תקלות שיכולות לגרום למסך לא לעבוד אך אינן דורשות החלפת מסך לאייפון 6. במעבדה יהיה הכי קל וריווחי עבורם לפתור כל בעיה מבלי שנסדקה לעומק בהחלפת מסך. העלות של ההחלפה היא גבוהה. חשוב ללכת למעבדה אמינה שתבצע בדיקה מקיפה ויסודית של המכשיר ואולי הבעיה תיפתר גם מבלי שיהיה צורך להחליף את המסך המקורי של המכשיר

 

 

 

על המחבר

admin