כללי

טכנולוגיה ואיכות חיים – המוצרים ששינו את ההיסטוריה

choopar.co.il טכנולוגיה ואיכות חיים - המוצרים ששינו את ההיסטוריה
נכתב על ידי admin

בני אדם מתרגלים במהירות לדברים טובים, אז אין פלא שהמון מוצרי חשמל ששינו את ההיסטוריה הפכו לחלק שגרתי מהחיים שלנו. הנה תזכורת לכמה מהם

אומרים שהצורך הוא אבי ההמצאה, אך יש מקרים שבהם הטכנולוגיה מגיעה ממקומות לא צפויים ואפילו בלי תכניות מוקדמות. למזלנו, יש לבני אדם נטייה להתרגל במהירות לדברים טובים ולכן לא תמיד אנחנו מצליחים לעקוב אחר השינויים הטכנולוגיים והאופן שבו הם משפיעים על איכות החיים שלנו. האמת היא שיש המון מוצרים ששינו את ההיסטוריה ותמיד טוב להיזכר בכמה מהם.

חלק מהמוצרים הכי משוכללים בהיסטוריה נמצאים ממש מתחת לאף שלנו, כמו למשל מכונת כביסה שמייתרת את הצורך ללכת לנהר בכל פעם שרוצים לשטוף את הבגדים או שואב אבק רובוטי שחוסך מאתנו כאבי גב. בנוסף, מוצרי חשמל במטבח, בסלון ובחדרי המגורים נתפסים כמובנים מאליהם, אך זה לא תמיד היה ככה.

תעשו כבוד למכשירי החשמל הביתיים שלכם

המקרר למשל שינה דפוסי עולם בכל הנוגע להתנהלות של משקי בית ומשפחות. לצדו ניתן להזכיר את התנור שהפך כל גבר ואישה לאופים בפוטנציה, או את המיקרוגל שעד היום מספק פתרון מיידי לרווקים, סטודנטים וילדים שמגיעים רעבים מבית הספר.

כדאי לעצור אחת לכמה זמן ולעשות כבוד למכשירי החשמל הביתיים. זה כולל את הטלוויזיה שיש לכם בסלון, את מערכת ההגברה שבעזרתה אתם שומעים מוזיקה ואת המזגן, הרדיאטור או דוד השמש. חלק מהמכשירים האלה מנצלים אנרגיה בסיסית וחלק מגלמים בתוכם התפתחויות טכנולוגיות מרעישות. חוץ מזה, אל תשכחו את המודם שמאפשר לכם להתחבר לאינטרנט ואת ה-GPS שעוזר לכם להגיע ממקום למקום גם אחרי שאתם סוף סוף יוצאים מהבית.

זו רק ההתחלה

בתחום התקשורת, ההמצאה ששינתה את הדרך שבה אנחנו מעבירים מסרים בין אחד לשני היא כמובן הטלפון. זה היה הבסיס למה שהפך לאחר מכן למכשירים אלחוטיים, לטלפונים הניידים ולסמארטפונים שעושים עבורנו הכל. הטלפון בצורתו המודרנית הומצא בשנת 1876, אך מי בכלל זוכר איך חיו לפניו.

עוד מוצר ששינה את ההיסטוריה הוא המחשב האישי. מלבד המחשבים הראשונים שהיו בגודל של חדר שלם והצליחו לעשות מקסימום מה שהמחשבון שלכם מסוגל לבצע, המחשב האישי היה זה שפרץ את הדרך לחדירת הטכנולוגיה לכל בית פרטי. המחשב האישי הראשון היה הקומודור משנת 1977 וקצת אחריו בשנת 1981 הצטרפה חברת IBM לחגיגה.

העתיד הקרוב והרחוק צופן בחובו עוד המון הפתעות לחובבי הטכנולוגיה ואיכות החיים. כבר היום ניתנים לראות ניצנים של השפעת הבית החכם על החיים הפרטיים והמשפחתיים שלנו, וזה עוד לפני שדיברנו על מציאות מדומה ומרובדת. בקיצור, כמעט בלתי אפשר להישאר מעודכנים אבל תמיד כדאי להמשיך לעקוב אחר הטכנולוגיה והאופן שבו היא מעצבת אותנו ואת העולם.

על המחבר

admin