כללי

לימודי מחשבים בגיל השלישי

Grandmother sits and smiles behind a laptop on a bench in an autumn park on a blurred background
נכתב על ידי admin

הגיל השלישי, המכונה גם גיל הזהב, הוא הזמן בו אנחנו נפרדים מהשעון המעורר המקיץ אותנו בכל יום לעבודה ומתחילים חיים רגועים יותר בתקופת הפרישה. השנים הבאות מיועדות להספיק את כל מה שלא היה ניתן בתקופה שבה עובדים במשרה מלאה. לצאת לטיולים, לבלות עם המשפחה ולהתחיל תחביב חדש. זה יכול להיות גם הזמן שבו נלמד כישורים חדשים כמו לימודי מחשבים, גינון או ציור.

גיל הזהב: הזמן הנכון לנצל את שעות הפנאי עם יתרונות הטכנולוגיה

בתקופה הזו מבוגרים רבים מגלים את היתרונות הטמונים בעולם הטכנולוגי. למעשה, כמעט כל אחת מהפעילויות המבוצעות במהלך היום כמו קניות, שיחות עם בני משפחה, משחק ברידג' או שחמט או צפייה בתוכניות טלוויזיה נוסטלגיות יכולה להתבצע באמצעות המחשב. אך איך מתחילים לתקשר עם המסך והמקלדת? כיצד שולטים בעכבר וגולשים באינטרנט? כל זאת אפשר ללמוד בקורסי מחשב יעודיים המותאמים לגיל השלישי.

האם חייבים מחשב?

מיומנויות מחשב בסיסיות אפשר ליישם לא רק על מחשב ביתי או נייד, אלא גם על גבי הטאבלט. הטאבלט הוא גרסה מוגדלת של הטלפונים החכמים הכוללת יתרונות רבים – אפשרות לעבוד עם תוכנות ולגלוש באינטרנט, אפשר לשלוח הודעה באי-מייל ואפילו לתקשר עם חברים ובני משפחה החיים מעבר לים באמצעות תוכנות קלות מאד לתפעול. לכן, ברגע שרוכשים בתוך שעות ספורות את הידע הדרוש בתפעול המחשב והטאבלט השמיים הם הגבול.

לומדים בקצב שלכם

קורס המחשבים המיועד לגיל הזהב מאפשר לעבור נושא אחר נושא בקצב שלכם. לכל אחד יש רקע טכנולוגי שונה ממנו הוא מגיע לקורס. חלק יודעים כבר לתפעל מחשב בצורה בסיסית, לגלוש באינטרנט או להשתמש בתוכנות ורוצים לדעת קצת יותר. אחרים מעולם לא השתמשו במחשב ולומדים לראשונה כיצד להדליקו, איך לתפעל עכבר ומקלדת ומה הדרך הנכונה להפעיל כל תוכנה. השיעורים מועברים בדרך כלל בקבוצה, אך כמובן ההדרכה היא אישית ופרטנית על מנת שכל אחד מבני גיל הזהב יצא מהקורס כאשר הוא מכיר את כל המיומנויות הבסיסיות.

מתקשרים עם הנכדים

הנכדים שלכם נמצאים היום באינטרנט. אין זה משנה אם הם בני 12 או 20 העולם הטכנולוגי מקיף אותם והם שולטים בו בקלילות. כאשר הם יגלו כי אפשר לתקשר עם סבא וסבתא לאחר שחזרו מבית הספר באמצעות הטלפון שלהם נפתח בפניכם צוהר מיוחד לעולמם. הרשתות החברתיות משמשות היום אמצעי לתיעוד כל התמונות המשפחתיות ובהם אתם יכולים לראות את חיי היום יום של כל המשפחה – ממש כמו להתבונן באלבום תמונות הממשיך ומתעדכן מדי יום ומדי שעה.

חדשות בזמן אמת

האם צפיתם אתמול בערב במהדורת הערב של החדשות? תופתעו לגלות כי באינטרנט החדשות משתנות במהלך כל היום. אתרי החדשות השונים מאפשרים לבחור מבין מגוון עצום של קטגוריות שונות כמו:

  • פוליטיקה
  • כלכלה
  • רכילות
  • עסקים
  • צרכנות
  • מדע
  • תרבות
  • קולנוע וטלוויזיה

הכתבות השונות, הכוללות קטעי וידיאו חיים, מעשירות את היום ומאפשרות להתעדכן בכל מה שחשוב. אינכם צריכים לחכות עד למהדורת הערב הבאה או להסתפק בחדשות בכל שעה ברדיו. עולם שלם של מידע מגיע אליכם מסביב לגלובוס ישירות למחשב הביתי. כל מה שצריך לדעת זה רק איך להפעיל אותו ואילו אתרי אינטרנט (מגזינים אלקטרוניים) מתאמים לכם.

מידע פיננסי – חשבון הבנק שלכם בלחיצת כפתור

אחד היתרונות הגדולים של הטכנולוגיה כיום היא שליטה מוחלטת במצב החשבון ישירות מתוך אתר האינטרנט של הבנק. בצורה מאובטחת ניתן לראות את מצב החשבון, מצב החסכונות וההשקעות בבנק ואף לשלם חשבונות או לראות צ'ק שהופקד. כאשר לומדים בגיל הזהב לבדוק בצורה יומיומית את החשבון אינכם צריכים להגיע לסניף הבנק שלכם רק על מנת להוציא דו"ח יתרות.

לסיכום, תקופת הפרישה היא הזמן הטוב ביותר להתחיל לפתח כישורים חדשים. לימודי מחשב בגיל הזהב בקורס ייעודי על ידי מנחים סבלנים מאפשר לכם לנצל את כל יתרונות הטכנולוגיה שלא הכרם עד היום. תוכלו להתעדכן בחדשות, לבדוק את המצב הפיננסי, לראות סרטים אהובים וסדרות שוב ושוב על גבי מסך המחשב (או תוך חיבור המחשב לטלוויזיה), להתקשר בשיחת וידיאו עם בני משפחה מעבר לים, לחפש מידע בקלות באינטרנט ולבצע קניות במחיר אטרקטיבי וכל זאת לאחר שרכשתם מיומנויות בסיסיות. העולם הדיגיטלי מחכה לכם בקצות האצבעות.

 

על המחבר

admin