טאבלט מחשב נייד

מה זה אפיון ממשק משתמש?

אפיון ממשק משתמש
נכתב על ידי admin

כאשר בונים אתר עבור עסק מסויים, חשוב לאפיין את ממשק המשתמש של האתר. מדובר בעצם בדרך שבה הלקוח הגולש באתר משתמש בו, כיצד הוא רוכש מוצרים, כיצד הוא מקבל שירותים, וכיצד הוא מקבל מידע דרך האתר. ישנם כמה אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם בעת אפיון ממשק משתמש.

בניית תסריט

כאשר בונים אתר עסק, חשוב לחשוב בראש של הלקוח הפוטנציאלי, ולנסות לראות דרכו את האתר. כך אפשר להגדיר כיצד הוא יהיה מעוניין להשתמש באתר, וכיצד לפי מסקנות אלה יהיה אפשר לאפיין את ממשק המשתמש של האתר.

עיצוב תוכן האתר

גולשי האתר בדרך כלל לא קוראים את כל התוכן הנמצא באתר, מא' ועד ת'. הם סורקים את העמודים הרלוונטים עבורם וקופצים בין כותרות, עד שהם מוצאים את מה שהם מחפשים. עיצוב תוכן האתר תורם ללקוחות להגיע מהר יותר לדף שהם מחפשים. כך, אפיון ממשק משתמש הופך את האתר לנגיש יותר עבורם ולכן מגדיל את השימוש בו ואת החשיפה לעסק.

עידוד חווית השימוש

בעל עסק הבונה אתר מעוניין שכל לקוח שנכנס לאתר שלו יבצע את מה שהאתר מיועד עבורו. אם מדובר בקניית מוצרים, הוא מעוניין שכל גולש יקנה מוצר באתר שלו. אם מדובר במתן שירותים, הוא מעוניין שכל לקוח ישכור את שירותיו, ועוד כדומה. לכן, בעת אפיון ממשק המשתמש של האתר, צריך לגרום לאתר לתפקד כפי שבעל העסק רוצה, ולעודד את הגולשים להשתמש באתר כך שהם יבצעו את הפעולות הרצויות מבחינתו.

רושם האתר

אפיון ממשק משתמש נועד כדי לגרום לאתר להיראות מזמין כלפי כל לקוח וכל גולש שנכנסים בפעם הראשונה לאתר. המפגש הראשוני הזה עם העמוד הראשי של האתר יכול לקבוע אם הגולש יישאר באתר או יצא ממנו מייד. כמובן שדבר זה גם קובע אם הוא ירכוש את המוצרים המוצעים או את השירותים של העסק. לכן האתר צריך להיראות מזמין, נקי, ומקצועי מבלי לבלבל את הלקוחות.

בדיקת האתר

אפשר לבקש מאנשים שאינם קשורים לבעל העסק לבדוק את הממשק של האתר, כדי להבין כיצד הלקוחות הפוטנציאלים רואים אותו. כך אפשר להגיע לתובנות של נקודות מבט חדשות על הנושא.

על המחבר

admin

השאר תגובה