שירותים לעסקים

מזה פיתוח מוצר

idea-935587_640
נכתב על ידי admin

כאשר מדברים על פיתוח מוצר מדברים על עיצוב ופיתוח יחד. החלק המכאני וחלקו של העיצוב התעשייתי. חייב לשתף פעולה בין השניים זאת על מנת לקבל תוצר נכון הן בהיבט ההסתכלותי והן בהיבט השימושי. יש משמעות רבה לשיתוף הזה ומכאן שהמאמר שלפניכם בוחן את התהליך מול ממשקי העיצוב וההנדסה. כאמור, פיתוח ועיצוב יחד. מה נדרש באמת כדי שזה יצליח?

אז הבנתם נכון, תהליך הפיתוח הוא שלב אחד מבין כמה שלבים. הופכים רעיון טכנולוגי למוצר סופי, מצרפים לזה טכנולוגיה וכך גם את הפן ההנדסי והנה התשובה להצלחה. עכשיו, חסר רק הפן העיצובי.

איך זה קורה באמת?

כאן מתחיל הליך פיתוח מוצר, לאחר מכן מגיע השלב בו הופכים את הרעיון הטכנולוגי לסופי. לזה מצטרף פן הנדסי וכמובן פן הנדסי מדויק לצד עיצוב מושלם. טכנולוגיה, הנדסה ועיצוב הם למעשה שלושת הדברים שצריך בפועל. זהו למעשה אינטרס משותף כאשר כל אחד מהדברים אוחז בדבר אחר שמטרתו להצליח את המוצר. להביא את המוצר לכמה שיותר בתים בישראל- להפוך אותו יחיד ומיוחד. כל אחד מגורמי המשולש והפיתוח עוסקים בעיצוב מתקדם, בבחירת חלקים סטנדרטיים, גודל, מיקום וכמובן פונקציונאליות של המוצר.

אז מה נדרש בשביל לייצר ולפתח נכון?

כשיש לכם חברה שעושה את כל הדברים יחד, לא נדרש מכם לחפש מישהו שגם יעצב וגם יהיה הגורם שיאפיין את המוצר. אתם חייבים לחשוב על כך. לשם כך אתם חייבים לבחור חברה המעניקה לכם הכול תחת קורת גג אחת. התנהלות נכונה, בניית תשתית עבודה נכונה וכמובן הסכמה לייצר משהו נכון שישיג לכם כמה שיותר לקוחות ויגרום לעניין בקרב הצרכנים. אז איך עושים את זה נכון? מדברים כאן למעשה על נהלי עבודה, סדר עבודה, מוצר, שמירת הקבצים וכל מה שרק נחשב פשוט ולא עקרוני.

חשוב מאוד לשמור על רמת תיאום

מה זה אומר רמת תיאום? בין שלושת הממשקים, חשוב מאוד לדבר על תיאום נכון בין שלושת הצלעות שכבר הזכרנו ולפעול בהתאם לשלבי תהליכים במשולש הפיתוח. כאמור, זה לא יכול בלי זה. התהליך כאמור מדבר על היזם, על חברת הסטארט- אפ ועל הפנייה לפן הטכנולוגי לרבות חברת ההנדסה והעיצוב התעשייתי.

על המחבר

admin