שירותים לעסקים

מערכת CRM – למי זה מתאים?

1765436
נכתב על ידי admin

המערכות CRM השונות מאפשרות לעסק או חברה לרכז את כל הנתונים אשר רלוונטיים לניהול הלקוחות באופן שוטף, לקשר בין לקוח הקצה אל הסוכן או המוכר המתאים וניהול המידע והניתוח שלו על ידי המנהל. בכתבה הבאה תוכלו לקבל מידע אשר יוכל לעזור בשאלה האם העסק שלכם צריך מערכת כזו.

המאפיינים של מערכות CRM

בין אם מדובר במערכת אשר מאוחסנת בענן או שמא כל המידע יושב על שרתי החברה, לרוב המערכות אשר קיימות בשוק ישנם טווח שימושים דומה.

במערכת CRM נוכל לעשות שימוש כדי לבצע מכירות, לקבוע פגישות, להזמין שירותים וכמובן גם להגדיל את המכירות. המערכת מאפשרת קישור ישיר בין הלקוחות למוכרים, ומסגרת בה יוכלו המנהלים להשתמש במידע לשיפור הנתונים.

בעת השארת הפרטים מצד הלקוח, המידע מתנקז למערכת ועובר לידי המנהל אשר בוחר להעביר כל פניה לעובד המתאים, העובד יכול גם לקבל את הפניה ישירות אם המידע המסופק יכול לאפשר לכם לברור את החלוקה בצורה שרירותית.

בעת העובד מנהל את הפניה מול הלקוח, יש לו את האפשרות להדביק מעין תווית על הפניה אשר מודיעה על מצב הפניה. בנוסף, יש לכל עובד את האפשרות להשאיר הערות על הפניה אשר תהיה ניתנת לקריאה רק על ידי מי שהוגדר רשאי.

אז, למי בעצם מתאים להשתמש במערכת CRM

המערכות מתאימות במיוחד לחברות או עסקים אשר מתנהלים מול כמות רבה של לקוחות במיקומים שונים. בזכות היכולת של המערכת להתממשק עם מערכות הפרסום באינטרנט, כל עסק אשר מפעיל אתר אינטרנט או אפילו עמוד פייסבוק יכול לאפשר חיבור ישיר בין הלקוח למוכר המיועד.

חברות אשר מפעילות מחלקת הזמנות או מכירות מקוונת או טלמרקטינג זקוקה למערכת כזו כדי לאפשר סדר וארגון עבור המוכרים, בנוסף להפשטת תהליך העבודה מול הלקוח. מעבר לצד המוכר, המנהלים יכולים לקבל גישה לכל הנתונים של כלל המוכרים והלקוחות כדי לבצע שיפורים תמידיים בחברה.

גם במקרה של פעילות עמצאית בפרילאנס, מערכת CRM בסיסית תוכל לענות על כל הצרכים השונים של העוסק, בין אם מדובר בניהול הלקוחות והסטטוס שלהם, ניהול חשבונות ומעקב.

עבור עסק פרונטלי קטן לרוב לא יהיה צורך במערכת כזו, אולם חברות גדולות אשר מפעילות חנויות במכירה פרונטלית ירצו להיעזר במערכת כזו כדי לנהל את שירות הלקוחות שלהם במקרים של תלונות, בעיות או המלצות.

תוכלו לבדוק את המערכות השונות בשוק כדי להבין טוב יותר כיצד הם יוכלו לעזור לכם.

על המחבר

admin