אפליקציות

סטארט אפ ישראלי המתמחה בפיתוח טכנולוגיות מידע

סטארט אפ ישראלי
נכתב על ידי admin

אנחנו חיים בעידן המידע, ובהתאם טכנולוגיות שמטרתן ניהול מידע ועיבודו, כמו גם אחסונו, העברתו והגנה עליו, הינן תחום שמתפתח במהירות מסחררת. אין פלא אם כך שלא מעט סטארט אפים ישראלים מתמחים בפיתוח טכנולוגיות מידע (IT). בפרט ניתן לציין טכנולוגיות חדשניות למלחמה בטרור ולהוצאתן לפועל של עסקאות פיננסיות מורכבות ובטוחות, ודוגמאות בולטות לסטארט אפים מבטיחים הן Moovit, COLU, InnerEye ו-Tipranks.

איך תדעו על מי לסמוך?

עידן המידע שבו אנו חיים מאופיין בכך שכמויות עצומות, אינסופיות כמעט, של ידע נגישות עבורנו – אולם השפע מאיים להציף אותנו, ובפרט אין לנו ברוב המקרים (אם לא כולם) דרך לדעת עד כמה המידע אמין ובעל ערך. חברת tipranks היא סטארט אפ ישראלי שמנסה לפתור את הבעיה הנ"ל ולדרג את כל משיאי העצות שפועלים באינטרנט – ובמיוחד בכל הקשור להמלצות בנוגע להשקעות שונות, כדי שהגולש הפשוט יוכל לדעת טוב יותר על מי כדאי לו לסמוך ועל מי פחות.

הכל נמצא ממש מתחת לאף וmeetey תעזור לכם למצוא אותו

סטארט אפ ישראלי בתחום טכנולוגיות המידע הוא Meetey, שבמהותו הוא רשת חברתית מבוססת מיקום: אם למשל אתם מחפשים אינסטלטור שנמצא לא רחוק מכם ויוכל להגיע במהירות, מנסים ליצור קשרים חדשים או רוצים לחלוק תמונה עם אנשים בקרבת מקום – Meetey היא המקום בשבילכם.

להשתמש בתחבורה ציבורית בחוכמה

אחד הסטארט אפים הישראליים היותר מוכרים בתחום טכנולוגיות המידע הוא Moovit, שנוסד ב-2011 ונכון לקיץ 2015 מאפשר שימוש יעיל במיוחד בתחבורה ציבורית בכ-100 ערים ברחבי העולם – בזכות ידע המבוסס בין השאר על הגולשים שמשתמשים באפליקציה ומעבירים באופן פסיבי מידע מקיף ומדויק אודות התחבורה הציבורית.

סטארט אפים ישראלים נלחמים בטרור

עוד תחום שבו מתמחים סטארט אפים ישראלים במסגרת האוקיינוס העצום ששמו טכנולוגיות מידע הוא מלחמה בטרור.

כך למשל סטארט אפ ישראלי בשם InnerEye מנסה לפתח מערכת שמשלבת מוניטורים שמפקחים על שטח מסוים עם גלי המוח של תצפיתן אנושי במטרה לזהות פעילות חשודה הן במהירות גבוהה והן ברמת דיוק מקסימלית, תוך התבססות על ניתוח ממצאים איכותי.

דוגמה אחרת היא הסטארט אפ VBact, שמשלב ידע ביולוגי מתקדם עם פתרונות טכנולוגיים חדשניים כדי לאתר הרעלות סביבתיות ובפרט של מקורות מים. מאחר שלוחמה בטרור ביולוגי היא אתגר רב חשיבות עבור כל מדינה בימינו, הרי שמדובר בסטארט אפ רב פוטנציאל.

סטארט אפ ישראלי בחזית הביטקויןCOLU

עוד סטארט אפ ישראלי מבטיח בתחום טכנולוגיות המידע הוא COLU, שמפתח פתרונות שיאפשרו העברה מאובטחת ובטוחה של ביטקוין ואסימונים אלקטרוניים אחרים.

בתחילת 2015 גייסו קוליו 2.5 מיליון דולר, ובהמשך השנה נודע כי נציגי הבנק העשירי בגודלו בעולם, סנטנדר – שאגב, שכבר השקיעו 5 מיליון דולר בסטארט אפ ישראלי אחר בשם MYCHECK (שמפתח אפליקציה לארנק סלולרי מהיר ומשוכלל) – שוקלים להשקיע גם ב-COLU.

 

על המחבר

admin

השאר תגובה