בניית אתרים כללי שירותים לעסקים

עיצוב אתרי אינטרנט

עיצוב אתרי אינטרנט
נכתב על ידי admin

עיצוב אתרי אינטרנט היא אומנות. כל אחד יכול ללמוד פוטושופ ותוכנות עיצוב אחרות, אך לא כל אחד יוכל להיות באמת טוב בזה. עיצוב אתרים דורש יצירתיות, התאמה מלאה עם הלקוח, ידע מקצועי נרחב בתוכנות הגרפיות, הכרת הצבעים והשפעתם על גולשים באינטרנט ועוד. אז איך בכל זאת מחליטים איך לעצב את האתר שלנו?

עיצוב אתרי אינטרנט – מה מתאים לעסק שלך?

עיצוב האתר משתנה בהתאם ללקוח, לרגשות שהוא רוצה ליצור אצל הלקוחות בעת הגלישה באתר, לצבעי החברה, לאופי החברה, לסוג האתר ופרמטרים רבים נוספים. על מנת לרדת לסוף דעתו של הלקוח יש לבצע לפחות פגישה אחת מסודרת, להכיר את הלקוח ולהכין ביחד אפיון לעיצוב האתר.

אפיון אתר:

חלק חשוב בעבודת עיצוב אתרי אינטרנט הוא החלק בו המעצב יושב עם הלקוח ומכינים יחד אפיון לאתר.

  • לא תמיד הלקוח יודע מה הוא צריך ואיך האתר שלו צריך להיראות. היו קשובים לצרכים ולבקשות שלו, שאלו שאלות ואספו מידע ולבסוף הציגו לו את האפשרויות הטובות ביותר.
  • קבעו תמונה כללית של מה יהיה באתר: תפריטים, דפים, קטגוריות, באנרים, קישורים יוצאים, גלריות, בלוג ועוד.
  • עכשיו נסו להיכנס לעומק של כל תפריט וכל נושא:  מהם התכנים שיפורסמו באתר? לאן הם יכוונו? לאן האתר יקשר? מה האתר ימכור? האם צריך חנות מקוונת? האם צריך תפריט משנה? האם צריך להוסיף תבנית הרשמה לתפוצה? אילו קטגוריות יהיו?
  • לאחר שיש ברשותכם את האפיון המלא וכבר מתחילה להיווצר אצלכם התמונה בראש של איך האתר יראה – אז תתחילו לשרטט על דף סקיצות שונות לנראות הויזואלית של האתר.

באיזו רזולוציה כדאי לעצב את האתר?

עיצוב אתרי אינטרנט כהלכה הוא כאשר שמים לב גם לפרטים הקטנים. לעתים קורה שאנו מתאימים את העיצוב למחשב שלנו ושוכחים כי ייתכן וקיימים אנשים אחרים עם מחשבים ברזולוציות שונות. כאשר אצלנו נראה שהאתר נראה היטב – מישהו אחר שיגלוש באתר שלנו יקבל רושם ראשוני חמור וסביר להניח שיברח מהאתר. כדי למנוע מצב זה מומלץ לעצב את האתר בהתאם לרזולוציה המתאימה למרבית הגולשים כיום בעולם. הרזולוציה הפופולארית ביותר כיום היא 768×1024 פיקסלים. דאגו שהעיצוב שלכם יתאים לרזולוציה זו לכל הפתוח.

על המחבר

admin