אפליקציות סמארטפון

פיתוח אפליקציות לסמארטפונים – מה חשוב לדעת

פיתוח אפליקציות
נכתב על ידי admin

פיתוח אפליקציות לסמארטפונים הינו עסק אשר נמצא בתאוצה מתמדת מאז כמה שנים. פיתוח אפליקציות הינו יכול להביא תועלת בתור עסק בפני עצמו, בין אם הוא כולל פיתוח אפליקציות ללקוח למטרת שימושו בלבד או בין אם האפליקציה הינה אפליקציה אשר מתופעלת באופן שוטף ומכניסה תזרים, כמו לדוגמא אפליקציה לניווט ג'יפיאס אשר צריכה להתייעל ולהתעדכן באופן תדיר, אך ניתן לפרסם דרכה עסקים אחרים ולקבל תזרים כספים שוטף.

פיתוח אפליקציות הוא אינו עסק פשוט כלל, ויש להתחשב במגוון נרחב מאד של אופציות ואספקטים בכל הנוגע לתכנון כל אפליקציה ואפליקציה, במאמר זה אנו נדון על כמה מן הדברים אשר חשוב לדעת בעת פיתוח אפליקציות חכמות לסמאטרפון.

האם כדאי לפתח אפליקציות לסמארטפונים?

כפי שציינו, פיתוח אפליקציות מגוונות לסמארטפונים הינו עסק אשר נמצא בעלייה, הדבר אינו בהכרח חיובי או שלילי, אך הוא לחלוטין אינו ניטרלי. כמו כל שוק עסקי וכלכלי, גם שוק האפליקציות מתנהל בשיטת הברירה העסקית – 'הספק ודרישה', כלומר, אם ישנו צורך רב באפליקציה אשר תאפשר לאדם מסוים להזמין ירקות טריים לביתם באופן נייד ונוח, בעקבות מגוון סיבות כאלו ואחרות, סביר להניח כי אפליקציה איכותית שתצוץ פתאום, אכן תהיה משתלמת, אך שוק פיתוח האפליקציות הוא אינו שוק פשוט ואכן יש בו כמה אספקטים שונים – אנו לא תמיד יודעים מה אנחנו רוצים; לאלו מכם שעדיין זוכרים את התקופה שלפני שאמצעי עזר העובדים באמצעות ניווט ג'יפיאס למכוניות, לא היו רבים אשר קמו ואמרו שזה אכן משהו שחסר, אך כיום – רבים מאתנו כלל לא ינהגוו למקום לא מוכר בלי הפעלת אפליקציות ניווט כאלו ואחרות, ניתן לסכם זאת בכך – טכנולוגיית הסמארטפון הינה מתקדמת בצעדי ענק ובזמן קצר מאד, ואמצעי עזר שונים שיכולים להקל על החיים שלנו רבות, טרם אנו יודעים עליהם, ולכן תמיד ישנה את האופציה לעלות על הדבר החדש הבא.

אז איפה המלכוד?

ובכן, סה"כ מה שצריך זה לחשוב על אפליקציה שתהיה רלוונטית לאוכלוסיה מסוימת או לבעיה מסוימת והנה – הצלחתם להוציא אפליקציה איכותית לאור, אבל אם העולם היה עובד ככה אז סביר להניח שכל מגמת האפליקציות הייתה נראית אחרת לחלוטין. בשביל לתכנת אפליקציה איכותית יש את הצורך לדעת שפות תכנות שונות רק בשביל להתחיל, לאחר מכן הנכם צריכים לחשוב ולתכנן מה תהיה האפליקציה שלכם מלכתחילה, בכדי שתוכלו לעבוד באופן מערכתי ולשדרג את האפליקציה עד למצב הרצוי, כל אלו דורשים זמן רב ולא מעט מחשבה.

על המחבר

admin

השאר תגובה