כללי

שפת תכנות לילדים

שפת תכנות לילדים
נכתב על ידי admin

היום תכנות נחשב לנייר ולעיפרון של פעם. אם בעבר ילדים היו יושבים וכותבים בשיעורים את דברי המורה, הרי שהיום המהפכה הטכנולוגית כבר הגיעה לבתי הספר, ולא מעט ילדים בוחרים להקליד על מחשב או להשתמש באייפד. העולם הווירטואלי לא זר לילדים של היום, הם אינם חוששים ממנו, אלא מקבלים אותו בברכה ובידיים פתוחות לרווחה. לכן אין זה מפליא, כי שפת תכנות לילדים הפכה לאחד מהביטויים הנפוצים ביותר בקרב הורים ומורים בבתי הספר. כל הורה שרוצה להבטיח לילד שלו עתיד ורוד יותר, שולח אותו ללמוד תכנות עם Techleaders המציעים לימודים לילדים. ניתן היום למצוא לא מעט תכניות שונות, המאפשרות לילדים ללמוד את התחום בצורה קלילה ונעימה. בסופו של דבר, מדובר על לימוד של שפה חדשה, שתאפשר לילד לתקשר טוב יותר בעולם שרק הופך להיות יותר ויותר טכנולוגי.

שפת תכנות לילדים – למה זה חשוב?

ילדים מסוגלים לקלוט טוב יותר ממבוגרים, המוח שלהם גמיש יותר והם מצליחים להבין לא מעט נושאים מורכבים, אם רק נותנים להם את הצ'אנס. ילד שמלמדים אותו לקרוא, לכתוב ולתכנת, הוא ילד שיגדל עם ראש פתוח יותר ויכולות מרשימות יותר. עבור הילד מדובר על עוד נושא שהוא לומד בצורה טבעית, מתוך סקרנות והנאה, אך למעשה מדובר על בסיס חשוב עבור העתיד שלו. כמובן שכאשר מדובר על גיל צעיר, הילדים לא לומדים לכתוב שורות פקודה מורכבות ומסובכות, אל נעזרים בתוכנות ופלטפורמות המסייעות להם בכך. למשל כאשר מדובר על סביבת הפיתוח סקראץ', מדובר על פתרון מושלם לילדים. הילד פשוט גורר את הפקודות הנחוצות לו, ומחבר אותן לפקודות הקודמות בדיוק כמו בלגו. בצורה כזו, הילד עסוק בחשיבה מקורית, יצירה והבנה עמוקה יותר של החומר. בצורה כזו הילד יכול לבנות משחקי מחשב בהתאם לדמיון שלו, לייצר סיפורים אינטראקטיביים ועוד. תוך כדי, הילד לומד לייצר תרשימי זרימה, לולאות, תנאים וכדומה.

לסיכום, רכישה של שפת תכנות לילדים, יכולה לסייע להם בהמשך הדרך. העולם רק הולך ומתפתח מבחינה טכנולוגית, המחשבים נכנסים כבר לכל תחומי החיים, ולכן חשוב לדעת להבין טוב יותר כיצד הכול עובד.

על המחבר

admin