כללי

יש לך רעייון שיכול לסחוף את ההמון? זה הזמן לפנות לעריכת פטנטים

עריכת פטנטים
נכתב על ידי admin

כמה פעמים יצא לכם לחשוב על רעיון מסוים, כזה שהאמנתם שהוא יכול לסחוף אנשים ולשנות את העולם, גם אם לא באופן דרמטי אז קצת, ולא ידעתם מה לעשות עם זה. כמה פעמים אמרתם לעצמכם, הנה לנו פטנט מיוחד, עכשיו אנחנו רק צריכים לרשום אותו כמו שצריך ולעשות בו שימוש.

כל אחד מאיתנו חולם להמציא משהו, כל אחד מאיתנו רואה מוצר או כלי מסוים ושואל את עצמו, למה לא עשו אותו כך או אחרת, והקלו עלינו את העבודה. לא הרבה מצליחים להגיע לנקודה הזאת, צריך לומר. אך מי שמצליח, יכול לרשום לעצמו פטנט ולעיתים אפילו להתעשר מזה.

השאלה היא, אם מדובר בפטנט מקורי ואם הוא רשם אותו כמו שצריך. זה אולי נשמע הליך בירוקרטי פרוצדוראלי, אך רישום פטנט הוא דבר מהותי, אם לא עושים אותו נכון, מישהו אחר יכול להוציא אותו לאור ולעשות ממנו את ההון הגדול. אנחנו לא נוכל לעשות בו שום דבר.

כיצד רושמים פטנט?

ברמת העיקרון, הדבר הראשון שעליכם לעשות אם יש לכם פטנט, זה לפנות לעורך דין שמתמחה ברישום ועריכת פטנטים. הוא ילווה אתכם בכל התהליך כך שלא תהיו לבד ולא תעשו טעויות בנושא.

לאחר מכן מתחיל התהליך האמיתי. שלב ראשון שלו הוא לחפש האם הפטנט קיים. האם מישהו כבר יצר אותו לפניכם. רצוי לעשות את החיפוש באמצעות מומחים, יש אתרים שונים שמתמחים בכך.

שלב שני, במידה ואף אחד לא חשב על זה לפניכם, עליכם להתחיל ברישום הפטנט. התאריך בו הפטנט יירשם, הוא התאריך בו התקבלה הבקשה על ידי משרד הפטנטים. למה זה חשוב? כי אם מישהו עובד על דבר דומה לשלכם, והבקשה שלו התקבלה קודם, אז מה שאתם יצרתם, כבר לא ייחשב פטנט ולא תוכלו למכור אותו. תהליך הגשת הבקשה, נערך במשך שנתיים.

במהלכו ייבדק הפטנט, משמעותו, את מי הוא אמור לשרת, אם אין בייצור שלו גניבת זכויות יוצרים ועוד. חשוב לומר, ההגנה המשפטית על הפטנט תהיה רק במדינות בהן הוא רשום, לכן רצוי לרשום אותו בכמה מדינות ולא רק במדינה אחת.

על המחבר

admin