סמארטפון

עולם הסלולר חוזר לרטרו

עולם הסלולר חוזר לרטרו
נכתב על ידי admin

אחד התהליכים המעניינים ביותר שאנחנו עדים לו בשנים האחרונות, מתרחש בעולם הסלולר. בניגוד למצופה, לא מדובר בתהליך שהיינו מצפים לו של שדרוג מכשירים וכניסה אל פונקציות חדשות ומודרניות, דבר שמתרחש כבר באופן טבעי למעלה משני עשורים. מדובר על תהליך מעט הפוך, תהליך של רטרו.

אנחנו יכולים לראות יותר ויותר חברות, בפרט חברות אלקטרוניקה גדולות אשר מבקשות לייצר דגמים חדשים בסגנונות ישנים, יותר נכון לומר, מבקשים לייצר מכשירי סלולר חדשים עם אלמנטים אשר מוכרים לנו ממכשירים ישנים, כאלה שהיינו בטוחים שעבר זמנם מזמן.

לפני שנסביר מדוע זה קורה, אנחנו נציג כמה דוגמאות לכך, למשל, חברות מסוימות, כולל חברת סמסונג למשל, מייצרות היום טלפונים חכמים מתקפלים, בדמות אותם מכשירים שהיה נהוג לייצר בעבר בהם המסך נסגר על המקלדת, ישנן חברות שהחזירו זה מכבר את המקלדות הישנות, לצד או על חשבון מסכי המגע, וכן כמעט כל החברות הגדולות מייצרות מכשירים הרבה יותר גדולים מאלה שהכרנו בתהליך השינוי שהתרחש במעבר ממכשירי סלולר רגילים למכשיר סמארטפון.

מדוע זה קורה? כל מגזין טכנולוגיה יסביר שיש לכך כמה הסברים. ראשית, נוחות וחווית המשתמש. לא מעט משתמשים טוענים שמכשירי הסלולר החכמים עם מסכי המגע, אינם נוחים כפי שזה נראה ובטח לא כמו המכשירים הישנים, עם המקלדת. כך ניתן לשלב בין שתי האופציות בצורה אופטימלית.

שנית, יש כאן רצון לייצר מכשירים שיתאימו לכלל הציבור, כולל לאנשים מבוגרים שלא תמיד נוח להם לעבוד עם מסכי מגע, ובטח לא עם מכשירים קטנים. צריך לזכור, שהמכשיר החכם משמש ליותר מאשר שיחות סלולר או הודעות אלא גם לצרכים גרפיים, קריאה של אתרי אינטרנט ועוד. לכן מסך גדול ונוח הוא מתבקש.

שלישית, מסיבות בטיחותיות, מכשיר מתקפל הוא הרבה יותר בטוח, שומר על עצמו יותר מאשר מכשיר פתוח אשר יכול להישרט בקלות ולהיהרס. בצורה כזו אפשר לחסוך לא מעט הוצאות לצרכן ולייצר מכשירים הרבה יותר עמידים לשימוש ארוך טווח.

אין ספק שכולם מרוויחים מכך שיש שילוב בין הפונקציות החכמות לעיצוב הישן והטוב של מכשירי הסלולר.

בקרו גם באתר https://geekie.org למידע טכנולוגי חדשני ומרענן!

על המחבר

admin