אפליקציות

שאלת השאלות: איך בוחרים מומחה UX לאפליקציות?

מומחה UX לעיצוב אפליקציות
נכתב על ידי admin

אה, זה נורא פשוט – מטילים קובייה, או בוחרים באקראי מסמך קורות חיים כלשהו מתוך הערימה הרמה. מה, לא? ממש לא! עם התפתחות עולם האפליקציות גדל הביקוש למציאת מומחי UX  תותחים – כלומר מומחי חוויית משתמש שיודעים היטב את מלאכתם. איך נדע האם ניצב לפנינו מומחה אמיתי או שמא רק מעצב שמתיימר להיות כזה או מישהו שבכלל לא מגיע מתחום האפליקציות?

אם פעם כל אימא עבריה רצתה שהבן שלה יהיה רופא, היום כדאי לה לשקול הסבה מחשבתית לכיוון של מומחה חוויית משתמש UX לאפליקציות. שוק העבודה פשוט צמא למומחי  UX לאפליקציות. כל סטארט אפ קטן צריך אחד כזה, כל חברת מחשבים גדולה משוועת, כל אחד שיש לו רעיון לאפליקציה צריך מומחה UX  צמוד שילך אתו יד ביד לאורך כל הדרך של הפיתוח. כך קורה שכל מיני אנשי מקצוע "קרובים" בתחומם דוגמת מנהלי פרויקטים למיניהם ומעצבים טוענים כי הם בעלי ניסיון עשיר באפיון חוויית משתמש UX לאפליקציות, ואין שום קשר בינם לבין כך. תהליך פיתוח של אפליקציה חייב שיהיה בצדו אפיון חוויית UX  מנצח, ואם הדבר ייעשה על ידי האדם הלא נכון – יקרה אסון!

אז מה עושה מומחה UX לאפליקציות?

המומחה הדגול לאפיון חוויית משתמש ועיצוב אפליקציות מייצר את החיבור בין המאפיינים הפונקציונליים השונים של האפליקציה כדי לגרום למשתמשי הקצה להבין איך היא פועלת ולהתמצא בצורה פשוטה באפליקציה. מומחה UX לאפליקציות שהוא אכן מומחה טוב יידע איך ליצור התמצאות אינטואיטיבית של המשתמש מתוך יכולת "להיכנס לראש" שלו ולדעת איך הוא היה פועל במרחב האפליקציה. ככל שהמשתמש יסתדר טוב יותר עם ההתנהלות בתוכה, קיים סיכוי גבוה יותר להצלחת המודל העסקי של האפליקציה.

להילחם על לב המשתמשים

יש המון אפליקציות בשוק, מכל הסוגים ומכל המינים, וכל יום נכנסות עוד ועוד אפליקציות חדשות לחנויות הווירטואליות. מאפיין חוויית משתמש UX  טוב יצליח לתפוס את קהל היעד ולזכות בנאמנות שלו אל המוצר או אל המותג הודות לפישוט ולנוחות מרבית של השימוש באפליקציה.
איך תדעו שעומד לפניכם אדם שיש לו את היכולות הנפלאות הללו? בתחום הזה, למען האמת, קשה ליזם או לבוס, לזהות בוודאות האם אכן מדובר במומחה חוויית UX לאפליקציות שהוא מקצועי, מיומן ואיכותי. מדובר בעניין דיי מלחיץ, כי לאדם זה יש משקל רב בהצלחה או בכישלון המוחץ של האפליקציה החדשה.

נא לפתוח תיק עבודות

אל תמהרו להסתנוור מקורות חיים נוצצים ומתוקתקים. בקשו מהמועמד להציג בפניכם לראווה את תיק הראווה שלו, שאמור לכלול, איך לא, דוגמאות לאפיוני אפליקציות מעשה ידיו להתפאר. חשוב לא להתבלבל ולעמוד על טיבו של הצד העיצובי של הדוגמאות אלא לבחון לעומק האם ניכרת הבנה אמיתית של התנהגות הגולשים באפליקציה. בקשו מהמועמד שייתן לכם לנסות אפליקציות שהוא אפיין, שחקו בהם, תראו איך חוויית המשתמש מרגישה לכם, האם קל לכם להבין מה קורה באפליקציה? האם החוויה אינטואיטיבית לכם? הם אתם מזהים פיצ'רים מקוריים שמעידים על חשיבה מחוץ לקופסה? ולא להתבייש לשאול את המומחה שאלות כמו מדוע בחרת להציב כאן כפתור מסוג כזה? כיצד בחרת לעודד רכישה מתוך האפליקציה? לא היה עדיף שיהיה גלגל ניווט באזור הזה? מהתשובות של המועמד לצד דוגמאות העבודה תוכלו להבין עם מי יש לכם עסק… בהצלחה במציאת המומחה שלכם!

על המחבר

admin