שירותים לעסקים

מדוע אנו זקוקים למחשבון שכר?

מחשבון שכר
נכתב על ידי admin

חלק מתהליך חיפוש עבודה וראיון עבודה הוא מציאת עבודה שמתאימה לנו מבחינת השכר. הרי השכר הוא השורה התחתונה ובעצם הוא הסיבה שלשם כך התכנסנו. עם זאת, לעיתים רבות אנו מתוחים בזמן ראיון העבודה, מתרגשים, או לא שמים לב להצעת השכר, ולא מצליחים לחשב את השכר נטו כאשר מדברים עמנו על סעיף השכר בראיון העבודה, או כאשר הצעת העבודה מתפרסמת בלוחות הדרושים. לכן חשוב שתהיה לנו גישה למחשבון שכר שבו נוכל לחשב את השכר נטו אותו נקבל סוף החודש לאחר ההורדות, ההפרשות והניכויים. אז מה זה מחשבון שכר? כיצד משתמשים בו? והיכן נוכל למצוא אותו? הכל בהמשך.

מה זה מחשבון שכר?

מחשבון שכר הוא מחשבון קל לשימוש שבו תוכלו להזין את סכום שכר הברוטו שהמעסיק מציע לכם ההפרשות ונקודות הזיכוי, כאשר המחשבון יחשב בעצמו את כל הניקויים המגולמים לפי החוק כמו הפרשות המעביד לפיצויים, הפרשת מעביד לתגמולים, הפרשת לאבדן כושר עבודה, הפרשת העובד לתגמולים, הפרשות לקרן השתלמות, נקודות זיכוי ועוד. לאחר החישוב תוכלו להבין איזה סכום משכרות תצא לכם בנטו ובכך תוכלו לדעת אם משתלם לכם להתחיל בסוג העבודה שמציעים לכם או לא.

היכן ניתן למצוא מחשבוני שכר?

מחשבונים מסוג זה ניתן למצוא ברשת האינטרנט כמובן, אך יותר מכל ניתן למצוא אותם בלוחות הדרושים הפופולאריים כמו אולג'ובס. בלוחות אלה ניתן למצוא גם מחשבוני שכר, הסבר על השימוש, וטבלאות שכר ממוצע במשק בתחום בו אתם עוסקים. בכך תוכלו לקבל את כלל הנתונים על תחום העבודה וסוג העבודה שמציעים לכם. בלוחות הדרושים תוכלו לקבל המלצות טובות כמו בירור השכר לפני ראיון העבודה – טיפ זה עוזר לכם להבין כיצד תוכלו להתמקח בזמן הריאיון העבודה, או להבין היכן אתם עומדים לפי שאתם נכנסים לראיון העבודה.

כיצד משתמשים במחשבון שכר?

שימוש במחשבון שכר הוא שימוש קל במיוחד. על מנת להשתמש בו, כל מה שיש לעשות הוא להזין את השכר הברוטו שמציעים לכם ברובריקות של המחשבון באתר אולג'ובס, להוסיף אחזקה או הוצאות רכב במידה ומציעים לכם כאלה, וללחוץ 'חשב'. מוטב למצוא מחשבוני שכר שמאפשרים שימוש פשוט במיוחד במחשבון ללא סיבוכים מיותרים.

כעת שאתם יודעים מהו מחשבון שכר, אתם יכולים לחשב את שכר הברוטו אחרי הריאיון, לפני ראיון עבודה, ובכל עת כאשר אתם רוצים להבין היכן אתם עומדים מבחינת טבלאות שכר ועבודה.

 

 

 

על המחבר

admin

השאר תגובה